המדריך המלא לבחירת חברת הדברות

נמלים מהלכות על מרצפות ביתכם? יונים הומות דרך קבע במרפסת? תיקן חצוף נצפה בחדר האמבטיה? הכתבה שלפניכם תעניק לכם את העצות והטיפים החשובים לבחירת חברת הדברות שתפתור את הבעיה מהשורש.

דגשים חשובים לבחירת חברת הדברה מתאימה!!

קניתם דירה גדולה דיה כדי להספיק לכם למגורים ברווח. חישבתם שתוכלו לחיות בה עם שתי הבנות שלכם, ויהיה די מקום פנוי לכל מה שתצטרכו, אבל ביום מן הימים הבחנתם כי הדירה שלכם מאכלסת עוד כמה וכמה תושבים שלא הזמנתם, ואיכות החיים שלכם נפגעה. אתם חשים כי מישהו פלש למרחב האישי שלכם, והוא דוחק את רגליכם ומצר את צעדיכם בדירה עליה שילמתם ועדיין משלמים.

מזדהים עם התיאור הזה? אל תלכו רחוק, ואל תחשבו שמדובר בו על פושעים אלימים שהתנחלו בבית הפרטי שלכם. לפעמים הפולשים הם לא אחרים מבעלי חיים קטנים ומרגיזים, שמפריעים לכם לנהל שגרת חיים תקינה ומונעים מכם את שלוות הנפש המגיעה לכם.

כולנו נתקלנו פה ושם בנמלה המזדחלת על הרצפה בבית, או בבעל כנף שנוקש על החלון. במקרים שכאלה ההפרעה אינה גדולה, וניתן בהחלט להתעלם מכך. אך ישנם מקרים רבים אחרים שבהם ברחשים שונים מתיישבים בבית בקביעות, ואז יש צורך לקום ולעשות מעשה. בדרך כלל יהיה הפתרון הזמנת חברת הדברות המבצעת הדברת מזיקים, שתחסל את הבעיה ותביא לאי הישנותה בהמשך.

על מה כדאי להקפיד בהזמנת חברת הדברה, ועל מה ממש אסור לוותר?

* ראשית כל, עליכם להזמין מדביר מקצועי בלבד. למדביר מקצועי ישנו רישיון הדברה, המעיד על היותו רשום במשרד הבריאות או במשרד לאיכות הסביבה. כולנו יודעים כי חומרי ההדברה עלולים להיות מסוכנים ולהביא לסכנת חיים במקרה של הדברה שאינה מקצועית. לכן חשוב להקפיד לבדוק שחברת ההדברה נושאת ברישיונות הדרושים, ויש לה את המקצועיות הנדרשת לעריכת הדברה ירוקה.

* בנוסף, חשוב לוודא שחברת ההדברה מעניקה אחריות על ההדברה שביצעה גם לאורך זמן. הדברה שמחזיקה מעמד כמה חודשים אינה שווה את המאמץ והכסף שהושקעו בה. הדברה צריכה להחזיק מעמד לאורך זמן, והחברה אמורה להתחייב לכך. בררו מהו טווח האחריות שחברת ההדברה נותנת, ובדקו אם הוא מספק אתכם או לא. חשוב לברר אם המדביר נותן מענה כאשר יש בכך צורך, או שמיד לאחר סיום העבודה והתשלום, הוא נעלם ואינו עומד מאחורי הפעולה שביצע.

* עשו סקר שווקים ובקשו המלצות על חברות ההדברה ששמעתם עליהן. כדאי לברר אצל אנשים שהזמינו את שירותי החברה האם הם אכן מרוצים מההדברה גם לאורך זמן.

* בדקו את ההבדלים בין העלויות בחברות ההדברה השונות, ונסו לבחור בחברה המציעה שירותים מעולים שאינם יקרים יתר על המידה. עלות גבוהה במיוחד אינה בהכרח מדד לטיב ולאיכות ההדברה. עם זאת, חברת הדברה הגובה מחירים נמוכים באופן משמעותי, עלולה לעשות זאת עקב שימוש בחומרים ירודים באיכותם וכדו', כך שכדאי בהחלט לקחת את שירותי חברת הדברות שנמצאת במקום טוב באמצע.

* אם ההדברה אינה נקודתית (במקרה שבו גיליתם רק תיקנים הנמצאים במרפסת), כדאי לשכור את שירותיו של מדביר המתמצא היטב בתחומי ההדברה השונים – הרחקת יונים, הדברת נמלים, תיקנים, עכברים ועוד. בדקו שהמדביר יודע את עבודתו היטב, וכי הוא עשה זאת במקומות שונים ברחבי הארץ. הרחקת יונים בתל אביב או בראשון לציון אינה בהכרח דומה להרחקת יונים בחולון, ולכל מקום התנאים שלו. ודאו שלמדביר יש הניסיון וטווח הידע להדברת כל סוגי החרקים במקומות שונים.

לסיכום, לעיתים אין מנוס מהזמנת שירותי חברת הדברה. המדריך שקראתם יעניק לכם מעט ידע לגבי הדברים החשובים בהזמנת חברת ההדברה, כדי שתהיו מרוצים לחלוטין מהשירות אותו תקבלו.