ליטוש מרצפות למה ומתי

קיימים כמה מצבים שבהם מומלץ לבצע ליטוש מרצפות בבית, במשרד ובמקומות נוספים. עובדי חברת הניקיון, מיומנים ובעלי ניסיון רב בהפעלת המכונות לליטוש המרצפות והם מבצעים עבודה יסודית ביותר המשנה לחלוטין את פני הבית.

כניסה לבית חדש

בעת בניית בית חדש, גם כשהריצוף הוא אחת הפעולות האחרונות שנעשות בו, מצטבר עליו לכלוך רב הכולל חול, אבק, בטון, דבק ועוד. כל פעולת ניקיון שתתבצע, כולל שימוש בחומרי ניקוי מעולים, לא תגרום למרצפות להיות מבריקות מלוטשות ונקיות באופן מושלם.האופציה הנכונה ביותר כדי ליהנות ממרצפות נקיות לאורכן ולרוחבן כולל המרווחים שבין המרצפות היא לשכור את שירותיה של חברה המפעילה מכונות ליטוש מקצועיות. בעבודה יסודית של כמה שעות, כל מרצפת תיראה מצוין, מבריקה ונוצצת לשמחתם של בני הבית.

שיפוץ יסודי בבית

ליטוש מרצפות

בית שבוצע בו שיפוץ רציני שכלל החלפת צנרת ועבודות נוספות בתחום הבניה נותר עם לכלוך רב על המרצפות . גם כשמסירים את שכבת הלכלוך ואת הפסולת, כל המרצפות נראות בצבע הרבה יותר כהה מצבען האמתי.

כדי להחזיר להן את הצבע שהיה קודם לכן, ולהוסיף לו ברק וחיוניות לאחר כל החומרים שספג לאחרונה, מומלץ לשכור את שירותיה של חברת ניקיון . קיימים ברשותם כמה סוגים של מכונות ליטוש מרצפות המתאימות בדיוק למטרה זו . לאחר כמה שעות של שיוף ומירוק המרצפות, הן ייראו כולן כמו חדשות וכל התוצרים של עבודת השיפוץ ייעלמו לחלוטין.

בחדרים שהיו בהם שטיחים מקיר לקיר לאורך שנים רבות ובשלב מסוים הוחלט להוציא אותם, נחשפת רצפה שאיבדה את צבעה ואת מרקמה הטבעי. המרצפות כולן מלאות בדבק שהתייבש עם השנים ואין כל אפשרות לנקות זאת בחומרי ניקוי רגילים.

האפשרות הטובה ביותר כדי ליהנות מהחדרים הללו היא לשכור את שירותיה של חברת ניקיון. עובדיה יעברו בעזרת מכונת ליטוש מרצפות. כל שכבות הדבק והלכלוך יישאבו פנימה למכונה וכך תתגלה אט אט רצפה נקיה, מבריקה ויפהפייה ללא זכר לדבק שהיה לפני כן .

אופן ביצוע פעולת הליטוש

בתחילת התהליך חורצים בעזרת דיסק את הפוגות, כדי שהמילוי היוצא ממכונת הליטוש יחדור פנימה לעומקם של החריצים שבין המרצפות. לאחר מכן, שואבים באופן מאסיבי את כל הלכלוך והאבק שהצטבר בפוגות. כשהכול נקי ממלאים את החריצים במילוי שצבעו הוא הקרוב ביותר לצבעה של המרצפת כך שלא יבלוט אלא יבלע. בתום שלב זה, ממלאים את הפוגות בדבק שתפקידו לשמור מפני תזוזות אפשריות של המרצפות בעתיד.

כשנושא זה טופל בשלמותו, מכונת ליטוש מרצפות עוברת על כל המרצפות ומלטשת אותן באמצעות אבני יהלום בדרגה הנחוצה על פי רמת הלכלוך. כדי לשמר את מצבן המלוטש של המרצפות, ממתינים לייבוש מוחלט של כל המים שהצטברו במהלך הניקיון היסודי. הליך זה אורך כמה שבועות ורק לאחר מכן מגיעים העובדים שוב ומורחים על פני כל המרצפות שכבת סילר – חומר המונע ספיגה .לקוחות המעוניינים בהברקה קריסטלית, מבצעים גם שלב זה הגורם למרצפות להבריק בצורה יוצאת דופן המזכירה מראה.