עוזרת בית או חברת ניקיון

 חברת ניקיון או עוזרת בית? להלן מספר נקודות למחשבה


שמירת הניקיון בבית הוא אחד הנושאים החשובים בכל משפחה. כששני בני הזוג עסוקים בעבודתם ואינם מתפנים לניקיון השוטף, הם מחליטים לשכור עוזרת בית או את שירותיה של חברת ניקיון כדי שיבצעו את הניקיון .ההחלטה אם חברת ניקיון או עוזרת בית אינה החלטה קלה כיוון שלכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות.

עוזרת בית

כשמוצאים עוזרת בית שמקבלים עליה חוות דעת טובה, מתחילים בתקופת ניסיון ואם הכול תקין, זורמים הלאה. יש לשלם עבורה דמי ביטוח לאומי חודשיים לכל מקרה של חלילה נפילה או פגיעה במהלך העבודה.

אם לאחר פרק זמן מסוים מחליט מי מהצדדים להיפרד, הסאגה מתחילה שוב ומחפשים עוזרת בית שתקל על ההורים בניקיון השוטף של הבית. זהו תהליך סיזיפי ודי מייאש.

לעומת זאת, אם מוצאים עוזרת בית טובה, אפשר לעבוד יחד במשך שנים ארוכות לשמחתם ולהנאתם של שני הצדדים.

חברת ניקיון

חברת ניקיון מעסיקה הרבה מאד עובדי ניקיון עבור לקוחותיה הרבים, בתים, דירות, משרדים מפעלים ועוד. הימצאותם של עובדי הניקיון הרבים מאפשרת לחברת הניקיון לתמרן בין אתרי העבודה השונים ולדאוג לכך שיהיו ברוב המקרים עובדי ניקיון עבור כל לקוח המעוניין בשירותי ניקיון.

אנשים פרטיים הזקוקים לשירותי ניקיון באופן שוטף אחת לשבוע או לשבועיים לדוגמה, יוצרים קשר עם החברה והיא דואגת להגעת עובד ניקיון במועד שנקבע. אם מדובר בסבב קבוע, משתדלת חברת הניקיון לדאוג לעובדת קבועה כך שהיא תכיר את הבית ואת צרכיו.

היתרון המובהק של חברת הניקיון על פני עוזרת בית הוא העובדה שעובדי החברה מחויבים לבצע את פעולות הניקיון השונות על פי רשימה שנקבעה להם מראש, לדוגמה – שאיבת אבק, ניקיון יסודי בשירותים, ניקיון המטבח, שיש, כיריים, תנור, מיקרוגל וכו'. בשיטה זו העובדים מאשרים כי מילאו אחר כל ההוראות על פי הצ'ק ליסט וכל הנושאים טופלו . לעומת זאת אצל עוזרת בית אין לדעת מה בוצע ומה לא בוצע בפועל.

חברת ניקיון יוצרת ללקוח שקט נפשי שכל הדברים המהותיים שבהם נצברים במהלך השבוע חיידקים אבק, לכלוך ופסולת, מטופלים כיאות.

חברת הניקיון, היא זו שדואגת לשלם את שכר העבודה כולל ההפרשות לדמי ביטוח לאומי לעובדים שלה כך שהלקוח משלם רק לחברה את השכר שנקבע ואין לו קשר של עובד מעביד עם העוזרת.

יתרון נוסף הוא העובדה שחברת הניקיון דואגת לספק מדי שבוע את חומרי הניקיון הנחוצים כמו אקונומיקה וחומרים ייעודיים לשטיפת רצפות, לניקוי התנור וכו'. כך הם חוסכים ללקוחות את הטרחה של קנית מוצרי הניקיון הללו והבאתם הביתה. כל חומרי הניקיון המובאים על ידם הם בטיב מעולה .