תחזוקה, ניקיון , מעלית – מי כאן ועד הבית?

ועד בית מוצלח הוא וועד שמצליח לשמור על חזות הבניין, אך אין די בכך. הוא מחפש כיצד לשפר את המראה ולשדרג אותו בכל עת.

לגור בבניין משותף זה מציאות שמעמידה את כלל הדיירים מול דאגה לרכוש המשותף. בין אם מדובר על בניין המונה ארבעה דיירים ובין אם הוא מונה שלושים או ארבעים דיירים – חשוב שיהיה מי שממונה על התפקוד של הבניין ועל השטח המשותף. לרוב ממנים את אחד הדיירים לשמש בתפקיד הוועד. הלה ממונה על מספר תפקידים נחוצים וחשובים עבור הבניין כולו.

מהם התפקידים של ועד הבית?

  • גבייה – ועד הבית הוא אחראי על גביית התשלום מאת כלל הדיירים. בכל בנין יוחלט על תעריף חודשי קבוע אותו ישלם כל דייר לוועד הבית. כסף זה ייגבה באמצעים שונים. בבניינים קטנים אפשר יהיה לערוך גבייה במזומן, בבניינים גדולים יותר קל יהיה לפתוח חשבון בנק ולנהל את הגביה באמצעות הוראת קבע.
  • ניקיון חדרי מדרגות – אחד התפקידים המשמעותיים של ועד הבית הוא לדאוג לניקיון של הבניין. היות ומדובר בשטח משותף בו עוברים ושבים דיירי הבניין כולו בתוספת לאורחים -המדרגות וגם לובי הבניין נוטים להתלכלך. יש בניינים בהם יבחרו בחברת ניקיון שתהיה אחראית על ביצוע הניקיון. בניינים אחרים יפנו אל מנקים בצורה ישירה ויזמינו עבודת ניקיון.
  • תחזוקת מעליות – בבניינים מרובי קומות קיים נושא נוסף – המעלית. מלבד העלות המשמעותית שלה בצריכת החשמל, היא מעמידה את ועד הבית בפני פעילות נוספת הקשורה לתחזוקה של המעלית וביצוע פעולות שדרוג או תיקון מעת לעת. פעולות אלו תשמרנה את המעליות במצב תקין ובמראה טוב לאורך זמן.
  • חניות – דאגה לאזור החניות וביצוע עבודת ניקיון בו.

וועד בית יכול להיות אחד מדיירי הבניין, בבניינים גדולים תהיה האפשרות של ביצוע התפקידים הללו על ידי חברה חיצונית נוחה ומוצלחת יותר. כך המשימות תתבצענה בצורה מקצועית ועקבית על הצד הטוב ביותר.

וועד בית מוצלח ינהל את הבניין על הצד הטוב ביותר, ויצליח לקדם את החזות החיצונית ואת השמירה על הרכוש המשותף.