סוגי פוליש שונים שכדאי להכיר

טרם אכלוס בית חדש או לאחר שיפוץ מסיבי של דירה, מומלץ לבצע ניקיון יסודי ביותר של הריצוף. פעולה רגילה של שטיפת הרצפות במקרה זה אינה רלוונטית כי כל הריצוף מכוסה בחומרים שנעשה בהם שימוש לאורך עבודות הבניה כמו מלט, סיליקון דבק ועוד. החומרים הללו נדבקים למרצפות וקשה מאד להוציא אותם באמצעי ניקוי רגילים. גם אם הגבשושיות כולם יורדו באמצעות שפכטל, עדיין הרצפה תהיה מחוספסת עקב נוכחותם של כל החומרים הללו.

הדרך הנכונה לפתרון בעיה זו היא לשכור את שירותיה של חברת פוליש מקצועית שתשתמש במכונות ייעודיות המותאמות לעבודה הקשה של קרצוף המרצפות באמצעות חומרי ניקיון בטיב מעולה. הפעולות המסיביות בהתאם להוראות היצרן יבצעו את הפעולות ללא פגיעה במרקם של הריצוף או בצבעיו. לאחר עבודת הפוליש הקפדנית הריצוף יהיה פשוט נקי מבריק, נעים למגע וייראה כמו חדש.

מכונת פוליש

מכונת פוליש היא מכונה גדולה הנעה על גלגלים. בחלק התחתון של המכשיר קיים סקוטש ייחודי שנועד לבצע קרצוף מסיבי של המרצפות. קיימים כמה סוגים של סקוטשים המותאמים לסוגים השונים שמהם עשוי הריצוף ולכן בטרם ביצוע העבודות בוחרים את הסקוטש המתאים ומלבישים אותו בתחתית מכונת פוליש.

מכונת דיסק לביצוע פוליש

מכונת דיסק מצוידת בגלגל הממוקם בחלק התחתון שלו. למכשיר קיימות כמה דרגות קרצוף ומפעיל המכונה בוחר את הפעולה הנכונה ביותר בכל דירה על פי הצורך. אפשר להלביש על הגלגל סקוטשים בדרגות שונות של קרצוף על פי הצורך ועל פי סוג הריצוף. הפעולה אפשרית לביצוע בפעולות עדינות או לחילופין בפעולות אגרסיביות ואינטנסיביות ביותר.

התאמת הסקוטש הנכון היא פעולה מאד חשובה כיוון שסקוטש גס מדי עלול לפגום במרצפות עדינות ולגרום להן לנזק בלתי הפיך.

פוליש קריסטל

פוליש קריסטל הוא הפוליש המקובל ביותר בכל הבתים ובמיוחד בבתים פרטיים. כללי העבודה הם לעבוד על משטחים יבשים ולהחדיר חומר ההברקה ישירות לשכבה העליונה של הריצוף. פוליש קריסטל מתאים לכל סוגי המרצפות הן מהסוגים הישנים והן מהסוגים החדשים אך אינו מתאים למרצפות גרניט פורצלן.

בתום העבודה, המרצפות הן בעלות ברק ייחודי. פוליש קריסטל יוצר שכבה המגנה על המרצפת, פוליש קריסטל מעניק לרצפה מראה מבריק במיוחד, ממש כמו מראה. כמו כן, פוליש זה מונע סימנים של גרירה או שריטה בשל הזזת חפצים בחדר וכן מונע החלקה.

ווקס אקרילי

ציפוי אקרילי הוא חומר סינטטי עמיד במיוחד הנמרח על הריצוף הקיים ויוצר שכבת הגנה ונראות נפלאה ומבריקה של המרצפות. תהליך ציפוי הרצפה מתבצע באמצעות מכונה מתאימה ולאחר מכן, אין צורך להבריק את הרצפה כפי שמבצעים עם פוליש קריסטל. הפעולה נעשית בעיקר במקומות בעלי שטחים מרוצפים גדולים כמו בתי מלון כיון שהחומר שומר על הריצוף מפני לכלוך ושריטות.

חברות הניקיון מפעילות המכונות הללו עם צוות עובדים מיומן, בעל ידע וניסיון רב שנים היודע לבצע את הפעולה הנכונה בכל אחת מהדירות על פי סוגי הריצוף בה. על כתפיהם מוטלת אחריות כבדה ולכן הם בודקים בשלב ראשון את הפעולה על שטח קטן ואם הכול תקין, ממשיכים הלאה.